NavigatieGebruikersloginZoeken |
HIIT voor ontbijt?Ingediend door Ferillias op Zon, 14/12/2008 - 14:41.
Hallo, Korte schets (helpt misschien bij het antwoord); Mijn voorlopig schema zit wel ongeveer goed denk ik, Alvast bedankt Zon, 14/12/2008 - 14:41  
|
toon eens je schema?
Niet Actief
Punten: 9546
Aangesloten: 01 Mei 2008
toon eens je schema?
The Iron never lies to you.
Welkom! Waarom zou je HIIT
Niet Actief
Punten: 4480
Aangesloten: 06 Apr 2008
Welkom!
Waarom zou je HIIT voor je ontbijt willen doen? Je doelen zijn kracht en conditie, en het vet dat je nog wil kwijtraken kan je ook door na het ontbijt te trainen. Zorg dat zowel je voedings- als trainingsschema in orde zijn, dus laat ze ons eens even bekijken
.
Ferillias schreef: Is het
Niet Actief
Punten: 16301
Aangesloten: 08 Feb 2005
Ik zou dat doen.
Maar ik raad je aan de het voorstel van mijn voorgangers te volgen. Met meer informatie over jou, kunnen we je veel beter helpen.
Only those who will risk going too far can possibly find out how far one can go. ~ T.S. Elliot
Ik had ergens gelezen HIIT
Niet Actief
Punten: 5
Aangesloten: 14 Dec 2008
Allemaal behulpzame mensen hier
@calix: Ik had ergens gelezen dat HIIT (of andere cardio) voor het ontbijt eerder vet verbrandt dan als je dit overdag doet omdat je overdag energie uit het pas gegeten voedsel kan halen. Of dergelijke. Maar het kan dus geen kwaad?
En voor de liefhebbers: mijn schema. Ik heb het eventjes kladdig neergeschreven en van zoveel mogelijk oefeningen de naam opgezocht op deze site. Het is lang niet zo precies als die van jullie hoogstwaarschijnlijk zijn, maar volgens mij is het wel redelijk
Anyway.. ik werk 2-daags, om het zo te noemen. De ene dag een bepaalde resem spieren, de andere dag de andere groep.
DAG 1:
Borst, schouders, triceps, hamstring, quadriceps
Military Presses
Push-ups
Rear Delt Raises
Dumbell Pullovers
Standing French Presses
Triceps Bench Dips
Front Raises
Dumbell Presses
Flys
Squats
Lying Leg Curls
Leg Extensions
Brug
DAG 2:
)
Buik, biceps, rug, kuiten, onderarmen
Drag Curls
Pull-ups
Hammer Curls
Back Hyperextensions
Stomach Vacuums
Concentration Curls
Reserve Curls
Leg Raises
Wrist Curls
Schelp
Crunches
Side Crunches
Knee Ups
Hip Ups
Bycicles
Lower Ab Crunches
"Op Tippen Staan" (kuit
De meeste dagen doe ik wegens tijdgebrek maar een deel van de oefeningen,
maar ik zorg er wel voor dat ik alle spieren gehad heb.
Vaak gebeurt het ook dat ik eens een spiergroep een stuk harder train dan een andere, hangt er gewoon vanaf waar ik zin in heb. Kwestie van een beetje variatie
Eten: over het algemeen eet ik gezond: voldoende vezels, groenten, vitaminen, eiwitten, niet te veel dierlijke vetten, …
en drink ik voldoende water (een liter 3 per dag schat ik). Verder probeer ik van om de 3uur eiwitten binnen te spelen.
en eet ik vrij veel om een calorie-overschot te creëren.
Voorlopig (zolang ik nog niet echt mag sporten) ziet een normale dag er ongeveer zo uit:
Na het opstaan enkele krachtoefeningen en daarna HIIT.
Dan douchen en ontbijt bestaande uit: een banaan, thee, een hardgekookt ei en een grote kom musli met melk
(Half uurtje fietsen naar school)
Daarna probeer ik ervoor te zorgen om binnen de 3uur nog een flink stuk kaas (+appel) of zo te eten
Middageten
Dan tussendoor nog eens een stuk kaas of een boterham of dergelijke
(uurtje fietsen + fruit)
Tijdje later nog iets musli + melkachtigs of pinda’s of zo
Eindje later trainen, na het trainen eetk enkele stukken fruit.
Dan binnen het uur ofzo avondeten.
En vlak voor het slapen nog een yoghurtje ofzo
Ik hoop dat jullie hiermee voldoende info hebben
ik zou mijn oefeningen
Niet Actief
Punten: 9546
Aangesloten: 01 Mei 2008
ik zou mijn oefeningen verdelen over drie dagen en de verhoudingen wat beter aanpakken. je mag ook wat meer eitwitrijk voedsel eten;)
The Iron never lies to you.
Wat een hoop oefeningen?
Niet Actief
Punten: 16301
Aangesloten: 08 Feb 2005
Wat een hoop oefeningen?
Doe je die allemaal? En hoeveel reps en sets?
Only those who will risk going too far can possibly find out how far one can go. ~ T.S. Elliot
Dat zijn veel oefeningen
Niet Actief
Punten: 4480
Aangesloten: 06 Apr 2008
Dat zijn veel oefeningen voor een training. Boek je daar goeie vooruitgang mee?
Je mag ook wat meer eten. Welke krachtoefeningen doe je 's ochtends? Ik denk niet dat die een grote meerwaarde zijn voor je resultaten. En zoals al gezegd is zou je best je HIIT na je ontbijt doen.
Verdelen over 3 dagen?Mij
Niet Actief
Punten: 5
Aangesloten: 14 Dec 2008
Verdelen over 3 dagen?
Mij goed als dit effectiever is, maar hoe dan precies?
De benen scheiden van de rest en op een 3de dag doen of zo?
@ Muay Thai (doe ik trouwes ook
): meestal doe ik niet alle oefeningen, zoals ik al schreef zou het me veel te veel tijd kosten
Ik varieer gewoon naar gelang ik zin heb en kies er per spiergroep enkele oefeningen uit. Ten minste, dat is het principe waar ik voorlopig vanuit ga. Aangezien ik hier nog maar een goede week mee gestart ben 
Edit: reps en sets zijn meestal iets in de aard van 3x20 (ik las ergens dat 20reps een waarde was die voor veel kracht en een beetje massa toename zorgt).
Dus ook @ calix hiermee; nog geen flauw idee of ik goede resultaten zal boeken. Ik vermoed van wel aangezien de training niet nutteloos aanvoelt.. maar ik ben natuurlijk geen expert. Krachtoefeningen 's ochtends bestaan of uit een resem push ups en dumbell pullovers of uit een pakketje voor de buik (leg raises, korte leg raises, static en diepe crunch, korte crunch en static) en pullups.
Mijn excuses voor mijn onwetendheid ivm voeding. Ik eet en leef wel gezond, maar over krachtvoeding weet ik nog zo goed als niks. Ik ben in elk geval al begonnen aan dat boek over sportvoeding dat jullie op deze site aanprijzen, dus het zou binnenkort moeten beteren.
Maar producten als melk, kaas, pinda's, witte bonen, bruin brood, .. zijn dus niet genoeg voor de nodige eiwitten?
Wat zou ik zo nog moeten eten?
Even om te zeggen, de hulp wordt gewaardeert

En als mijn stijl, voeding, schema, ... niet klopt zou ik het apprecieren als jullie enige verbetering kunnen aanbrengen
Afwisselen in oefeningen is
Niet Actief
Punten: 15282
Aangesloten: 20 Jan 2007
Afwisselen in oefeningen is zeker niet slecht. Zorg er wel voor dat elke spier genoeg training krijgt (grote spieren meer dan kleine).
Dat van die reps klopt niet. Rond de 8-12 reps wordt algemeen als massatraining gezien, minder reps als kracht. Meer reps trainen eerder conditie.
Bekijk het zo: Wat is kracht? Veel gewicht kunnen verplaatsen. Hoe kan je beter leren om veel gewicht te verplaatsen, dan door veel gewicht te verplaatsen? En wanneer neem je het meeste gewicht, als je 5 reps doet of als je er 20 doet?
Kortom: Van veel gewicht te verplaatsen, word je sterker. En veel gewicht zal je niet voor veel herhalingen kunnen verplaatsen, anders is het niet veel gewicht.
Bstrong log
Wat Woopy zegt, als je doel
Niet Actief
Punten: 4480
Aangesloten: 06 Apr 2008
Wat Woopy zegt, als je doel kracht is zal je veel sneller vooruit gaan met iets van een 5tal reps. Die oefeningen 's ochtends zou ik weglaten, je spieren hebben na een intensieve training gemiddeld 48u rust nodig.
Goed dat je leest, probeer zoveel mogelijk informatie te vinden over trainen, voeding, oefeningen,... Op die manier kan je bijleren en een beter trainings- en voedingsschema samenstellen. We helpen je er uiteraard wel bij
.
Voor je voeding kan je onder andere kwark, yoghurt, noten, melk, eiwitrijk beleg, vlees en vis eten. Als je nog vragen hebt moet je ze maar stellen.
veel te veel oefeningen voor
Niet Actief
Punten: 1684
Aangesloten: 31 Mei 2005
veel te veel oefeningen voor borst veel te veel oefeningen voor buik, om maar eens met de vrouwelijk deur in huis te vallen.
vind je het gek dat je tijdsnood hebt??ik niet, je doet veel te veel oefeningen , borst is een relatief kleine spiergroep en daar doe je veeeel te veel voor.
denk dat het verstandig is
Niet Actief
Punten: 2813
Aangesloten: 29 Mei 2006
denk dat het verstandig is om bij de compounds te beginnen. Je kan voor een spier wel een isolatie oefening doen maar ik zie hier met name isolatie oefeningen staan.
the only thing that separates the elite from all the rest, is the fact that the elite are better at the basics than everyone else
Quote: veel te veel oefeningen voor
Niet Actief
Punten: 5
Aangesloten: 14 Dec 2008
Met alle respect, maar gelieve niet zulke steken te lanceren als je niet alles goed leest..

Ik snap wel dat je het goed bedoelt, het zou waanzinnig zijn om te trainen zoals jij denkt dat ik het doe
Maar zoals ik reeds zei, kies ik er enkele oefeningen uit per keer. Ik doe dus verre van al die oefeningen en het is niet omdat er meer oefeningen voor borst en buik staan dat ik die 2 daarom ook harder train
Bedankt voor de info over die reps, ik zal vanaf nu kortere sets doen.
Van noten, melk, vlees en dergelijke ben ik alvast een serieuze fan


Kwark zal ik eens proberen. Ik heb het nog nooit gegeten, maar zal binnenkort eens een potje kopen.
Merci voor de tip!
Het verbaast mij van die ochtend oefeningen, maar als die volgens jullie de resultaten verminderen, schuif ik ze wel op naar de namiddag bij de rest van de oefeningen. Maar serieus dus? Ook voor spieruithouding en kracht (massa maakt me totaal niets uit) is het beter van 48 uur te rusten? Bedankt van me dat te laten weten, want ik zou er zelf niet snel aan gedacht hebben.
Op mijn zoektocht naar informatie kwam ik ook heel wat tegen over bodyweight oefeningen die mij leuker/nuttiger lijken. En die mij er ook meer uitzien als krachtoefeningen. Dus waarschijnlijk kiep ik deze eerste poging tot schema weldra overboord.
Als laatste nog eventjes een vraagje over die HIIT waar ik het topic eigenlijk voor aanmaakte. Ik kan niet ontbijten ervoor en eenmaal ik hersteld ben (van blessure) zal ik er overdag geen tijd voor hebben. Dus mijn vraag is nu of het MAG, niet of het optimaal is. Zal die HIIT voor het ontbijt mijn conditie verbeteren zonder teveel krachtverlies of niet? Indien 'niet', helpt een klein hapje (yoghurt, banaan, ..) dan genoeg om het wel toe te laten?
Ik zie absoluut geen been in
Niet Actief
Punten: 16301
Aangesloten: 08 Feb 2005
Ik zie absoluut geen been in HIIT na een eiwitrijke snack. Echt niet.
Go for it!
Only those who will risk going too far can possibly find out how far one can go. ~ T.S. Elliot
Allright, thank you
Niet Actief
Punten: 5
Aangesloten: 14 Dec 2008
Allright, thank you